بخش اعضاء |
نام کاربری
رمز عبور
| عضو نیستیــد ! ثبت نام کنید
کالا در سبد خرید

دیگر شرکتها |

ماهور

کمانچه نوازی ردیف استاد دوامی

سامر حبیبی

1395

شماره مجوز وزارت ارشاد اسلامی : 95-9193

شماره کتابخانه ملی : 16942و

کمانچه   نوازی

ردیف استاد عبدالله دوامی

گردآوری استاد فرامرز پایور

اجرا:  سامر حبیبی

فراگیری ردیف موسیقی کلاسیک ایران برای هر موسیقی دان و هنرآموز موسیقی ایرانی امری ست ضروری، و در روند این فراگیری، تعدد روایات اجرا شده توسط اساتید گذشته، هم امکان مقایسه را فراهم می کند و هم شاید در بعضی موارد سردرگمی و ابهام ایجاد کند.

از اوائل دهه ی هفتاد که به طور جدی با ردیف موسیقی ایرانی آشنا شدم همیشه فقدان یک روایت مناسب برای ساز کمانچه را حس می کردم. البته زحمات استادان پیشین در اجرای ردیف بر کسی پوشیده نیست ولی بیشتر این اجراها برگرفته از ردیف سازهای مضرابی است و ترجمان مناسبی برای کمانچه نیستند.

از سال ١٣٧٨ که برای اولین بار ردیف آوازی به روایت استاد عبدالله دوامی توسط مؤسسه ی ماهور منتشر شد، از اولین کسانی بودم که به دلیل نزدیکی صدا و توانایی های ساز کمانچه به حنجره ی انسانی و اهمیت تلفیق شعر و موسیقی آوازی، تدریس این ردیف را مناسب دیدم و در نهایت در سال 1393 این فرصت فراهم شد تا با ضبط این مجموعه، روایت دیگری به ردیف موسیقی ایرانی اضافه شود و شاید کمکی باشد برای شناخت بیشتر این میراث ارزشمند.

سامر حبیبی

شیشه ای300000 ریال
قیمتی که در هنگام سفارش مشتری در پیش فاکتور منظور گردیده است معتبر می باشد
تمامي كالاها و خدمات اين فروشگاه، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است