بخش اعضاء |
نام کاربری
رمز عبور
| عضو نیستیــد ! ثبت نام کنید
کالا در سبد خرید

«دخت پری وار» رونمایی شد

فرهنگسرای «نیاوران» 15 روز مانده به بهار میزبان آیین رونمایی آلبوم «دخت پری وار»، دومین آلبوم مشترک علیرضا قربانی و مهیار علیزاده بود. ساعت سه بعد از ظهر روز جمعه، در هیاهو و شلوغی پیش از نوروز مهمانان و علاقه مندانی که خود را به فرهنگ سرای نیاوران رسانده بودند، پشت در های بسته سالن منتظر ایستاده بودند.
یک ساعت گذشته بود که انتظار ها به پایان رسید و در های سالن باز شد. پس از پخش سوره مبارکه «والعصر» و سرود جمهوری اسلامی ایران، پرده نمایش سالن همراه با پخش قطعه «دریای بی رحم» بالا رفت و فردین خلعتبری، مجری این برنامه، پشت تریبون حاضر شد.
 او پس از تشکر از حاضران، این گونه شروع کرد: بدون لحظه ای فکر کردن، پذیرفتم که مجری این برنامه باشم. علیرضا و مهیار مانند برادران کوچک تر من هستند. مراسم رونمایی آلبوم، اتفاق تعریف شده ای نیست و حاضران انتظارات گوناگونی دارند. ما جمع شده ایم تا دومین آلبوم مشترک این دو هنرمند  را تبریک بگوییم. در بین مدعوین افراد زیادی هستند، اما من فقط کسانی را که به روی صحنه دعوت می کنم، معرفی خواهم کرد.
مهیار علیزاده، آهنگساز این آلبوم، اولین کسی بود که پشت تریبون حاضر شد: لطف کردید تشریف آوردید. من حرف خاصی برای گفتن آماده نکردم. من و علیرضا و تمام گروه اجرایی در این دو سال تلاش بسیاری کردیم اما از نتیجه بی خبر هستیم. من این موسیقی ها را ساختم تا حالم بهتر شود. اگر راه را درست رفته باشم هر کسی که به این قطعات گوش دهد حالش باید بهتر شود. حرف زیادی برای گفتن ندارم. من گفتنی ها را در آلبوم گفته ام.
قطعه «پرده نشین» با شعری از محمد علی بهمنی پخش شد. سپس از شاعر این قطعه دعوت شد.
بهمنی گفت:  بسیار خوش حال هستم که در جمع شما خوبان هستم. همکاری علیرضا قربانی و مهیار علیزاده در «پرده نشین» من را از در پرده نشستن نجات داده است. از انتشار این اثر بسیار خرسندم. امیدوارم شما آینه رو به روی ما باشید.
خلعتبری در ادامه خطاب به محمد علی بهمنی گفت: ممنونم از شما برای غزل ها و شعر های خوبی که می سرایید و موسیقی را کنار نمی گذارید. شما هیچ وقت در کنار نبوده و نخواهید بود. شما در راس غزل سرایی ایران قرار دارید. امیدوارم فضا هنری کشور حضور در این عرصه را به شما تحمیل کند.
 فردین خلعتبری پس پخش قطعه «دوستت دارم»، چهارمین قطعه «دخت پری وار»، جای قیصر امین پور را بسیار خالی دانست.
نادر مشایخی درباره «دخت پری وار» صادقانه گفت: من با مهیار در وین آشنا شدم. چیزی که یک موزیسن باید داشته باشد و در ایران کمتر آن را می بینیم، مهیار دارد. مهیار یک موزیسن حرفه ای است. کار ایشان در ژانر من نبود اما باعث شد من از آن الهام بگیرم. باعث شد به ایرانی بودنم افتخار کنم. به من نشان داد ما با سلایق مختلف، عواطف مشابهی داریم. مهم نحوه نگاه کردن ما است. این را ما در اثر علیزاده می بینیم.
قطعه «دخت پری وار» با شعر محمد علی اسلامی، پس از صحبت های مشایخی پخش شد.
مجری برنامه درباره نظر نادر شایخی گفت: ممکن است چیزی مورد پسند یک نفر نباشد اما می تواند از آن الهام بگیرد. موسیقی با همه گرایش هایش دارای یک فصل مشترک است که در تمام این سال ها نتوانستم آن را نادیده حظ بردن یک فضیلت نیست بلکه یک موقعیت است.
او پس از تشکر از عباس سجادی و عبدالله اسکندری از شهاب حسینی دعوت کرد تا روی صحنه بیاید.
شهاب حسینی بیان کرد:  ممنونم از علیرضا قربانی که به من بسیار محبت داشتند و برای رونمایی این آلبوم زیبا از من دعوت کردند. پس از آشنایی با علیرضا قربانی و اولین تجربه کارگردانی ام دریافتم که او انسان بسیار کریمی است. از همین رو است که صدایش به دل ها می نشیند. علیرضا قربانی و مهیار علیزاده در کنار هم موسیقی تصویر ساز را به وجود می آورند. با گوش کردن به این قطعات تخیل به پرواز در می آید. قطعه سوم آلبوم «حریق خزان» باعث شد تا فیلم من به رستگاری برسد.
خواننده «دخت پری وار» آخرین کسی بود که درباره این اثر صحبت کرد: ابتدا خیر مقدم عرض می کنم. می خواهم کمی غیر رسمی و غیر متعارف صحبت کنم. تشکر می کنم از دوستانی که تشریف آورده اند وهمه کسانی که در این سال ها به من کمک کرده اند تا ضعف هایم را برطرف کنم. از مهدی فلاح، تاثیر گذار ترین معلمم تشکر می کنم. در دورانی که سربازی می رفتم با اشتیاق بر می گشتم تا در کلاس ایشان حاضر شوم. این جا اولین و رسمی ترین جایی است که از او تشکر می کنم.
قربانی از فردین خلعتبری، عبدالله اسکندری، شهاب حسینی، رضا موسوی، نادر مشایخی، دکتر پازوکی، محمد علی بهمنی، بهنام ابوالقاسم، سامان احتشامی، رضا فرهادی، مهسا نعمت، مجید روغنی، آرمان موسی پور، نگار خارکن و دیگر حاضران تشکر کرد.
کیوان ساکت نیز از دیگر مهمان این رونمایی بود که به دلیل تاخیر در اجرای برنامه، موفق به حضور در آن نشد.
مراسم رونمایی با بداهه نوازی کمانچه و پیانو، توسط سامان صمیمی و بهنام ابوالقاسم، به پایان رسید.